Wydarzenia

PDFDrukujEmail

Degustacja soków owocowo - warzywnych

GALERIA !

 

19 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się degustacja świeżo wyciśniętych soków owocowo- warzywnych. Pokaz zorganizowała Firma SEBEX, która współpracuje ze szkołą dostarczając mleko i owoce naszym uczniom w ramach Programu dla szkół. Degustację poprzedziła ciekawa pogadanka na temat walorów picia świeżo wyciśniętych soków. Zgromadzeni uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pana, który opowiadał o owocach i warzywach oraz ich właściwościach zdrowotnych. Następnie z przywiezionych do nas jabłek i obranych marchewek Pan Paweł wyciskał  soki, które rozdawał chętnym dzieciom. Soki były tak pyszne, że dzieci ustawiały się po dolewkę.

 

Pan Paweł zapowiedział, że wiosną przyjedzie do nas i pokaże jak robi koktajle mleczno-owocowe. Już nie możemy się doczekać.

PDFDrukujEmail

Dzień Kota


GALERIA !

A ja mam kota na punkcie kota

 

Kicie, Mruczki i Pimpusie, dachowce i kanapowce - przypominają o swoim święcie. Chadzają swoimi drogami i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Pamiętamy o nich i dlatego…

 

PDFDrukujEmail

XVII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

„DZIECIAKI KOLĘDUJĄ”

GALERIA !

Więcej: Festiwal kolęd i pastorałek

PDFDrukujEmail

Święto Niepodległości z Origami


Z okazji 100. rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę uczniowie klas I-III na zajęciach Szkolnego Koła Origami składali z papieru kwiaty  w barwach narodowych oraz godło Polski- techniką  origami płaskie z kwadratu. W tym roku w naszej szkole zajęcia te odbywały się w połączeniu z obchodami Światowych Dni  Origami.

 

Więcej: Święto Niepodległości z Origami

PDFDrukujEmail

Świąteczne Warsztaty Międzykulturowe

GALERIA!


13 i 14 grudnia 2018 roku w bibliotece odbyły się warsztaty międzykulturowe.  We czwartek gościliśmy Nadię z Hiszpanii i Delfinę z Niemiec, w piątek Hanę z Turcji, Jacoba i którzy pod opieką Pani Patrycji Kownackiej spędzają czas w Białymstoku. Są wolontariuszami Fundacji DIALOG. W trakcie spotkań z klasami VII c, V f, VIII a i V g opowiadali o zwyczajach świątecznych, noworocznych i związanych z postacią Świętego Mikołaja w ich krajach.

PDFDrukujEmail

X EDYCJA INTEGRACYJNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO

“PRZY WIGILIJNYM STOLE”

GALERIA !

 

Wzorem lat poprzednich nasza świetlica zorganizowała konkurs kolęd. W tym roku była to juz X edycja. W konkursie wzięło udział 13 zespołów, łącznie 36 wykonawców z Białegostoku i okolic. Pięknie ubrani, w uśmiechem na twarzy prezentowali przygotowane przez siebie kolędy.

Więcej: Konkurs "Przy wigilijnym stole"

PDFDrukujEmail

Mikołajkowo w świetlicy

 

GALERIA !

 

06.12.2018r. w świetlicy już od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Część dzieci założyła tego dnia mikołajową czapkę, aby choć trochę poczuć już ducha zbliżających się świąt. Od wczesnych godzin porannych usłyszeć można było przeróżne piosenki świąteczne z Mikołajem w roli głównej, kolędy i pastorałki. Dzieci chętnie wsłuchiwały się w słowa i nuciły razem z paniami i innymi dziećmi. Wspólnie rozwiązaliśmy quiz bożonarodzeniowy, który okazał się nie lada wyzwaniem dla uczniów. Następnie wykonaliśmy prace plastyczną „Mikołaje na rolce”. Dzieci mogą podarować wykonanego MIKOŁAJKA w prezencie komuś bliskiemu. Nie zabrakło też małego co nieco na osłodę dnia.

 

Dalsza część zajęć odbyła się w godzinach popołudniowych.  Nie obyło się bez śpiewania piosenek czy zagadek o tematyce „mikołajowej”. Chętne dzieci robiły  pracę plastyczną „Mikołaj techniką origami”. Pięknie wykonane prace można było zabrać do domu.

PDFDrukujEmail

100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

GALERIA !


W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta rocznica stanowi dla nas wszystkich nadzwyczajną okazję, by wspólnie wyrazić radość z faktu, że jesteśmy Polakami, że możemy żyć i pracować w wolnej Polsce. Pozwala nam poczuć dumę z narodowej historii, a także budowanej przez stulecia kultury.

 

W naszej świetlicy 08.11.2018r. odbyły się zajęcia otwarte ph. „ Piękna nasza Polska całą” na którą zaprosiliśmy kl. II d z wychowawczyniami i nauczycielką religii.

 

Zajęcia rozpoczęliśmy hymnem narodowym. Uczniowie odśpiewali 4 zwrotki. Potem wspólnie na narysowanym konturze mapy Polski odszukiwaliśmy miasta, które były naszą stolicą w przeszłości i naklejaliśmy obrazki tych miast. Następnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne „ Polska”, „ Szara piechota”, „ Marsz Pierwszej Brygada”. Punktem kulminacyjnym było wykonanie kotylionów- metodą orgiami. Każdy przyczepił swój kotylion do piersi i trzymając w ręku wcześniej wykonaną flagę staną do wspólnego zdjęcia. Tak uczciliśmy narodowe święto niepodległości.

PDFDrukujEmail

PODSUMOWANIE XVIII EDYCJI AKCJI „GÓRA GROSZA”

- ZEBRALIŚMY NAJWYŻSZĄ KWOTĘ W WOJ. PODLASKIM!

GALERIA !

 

W środę 28 listopada gościliśmy w szkole p. Dariusza Michalczyka, członka zarządu Towarzystwa Nasz Dom, który wręczył naszej placówce nagrodę za uzbieranie największej kwoty w ramach akcji „Góra Grosza” w całym województwie podlaskim.

Strona 1 z 35