Sport "na żywo"

PDFDrukujEmail

Sukces Gimnazjalistek PGI 17 w lekkiej atletyce.

GALERIA !

 

Na przełomie maja i czerwca reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum przystąpiła do rywalizacji w lekkiej atletyce.

Pierwszymi zawodami była Liga Lekkoatletyczna, w której nasze zawodniczki zajęły wysokie 4 miejsce, pokazując, że mają potencjał i potrafią walczyć na równi ze szkołami sportowymi.

Następnie  walczyły w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku podczas której, nasze lekkoatletki odniosły wielki sukces zajmując II miejsce w punktacji drużynowej . Bezpośrednio po zawodach zostały sklasyfikowane na I miejscu, co było dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Po późniejszej weryfikacji  drobnego błędu w rachunkach, okazało się, że zajęłyśmy drugie miejsce, przegrywając jedynie 1,5 pkt do zwycięzców.

Podopieczne p. Beaty Makarewicz zdobyły:

Złoto – Aleksandra Jankowska – skok wzwyż

Srebro – Aleksandra Ostrowska – skok w dal,

sztafeta 4x100 m w składzie: Aleksandra Jankowska, Aleksandra Rusiłowicz, Aleksandra Sokołowska, Julia Krahel.

Brąz – Julia Krahel – rzut dyskiem,

Kaja Popławska – rzut oszczepem

Do sukcesu drużynowego swoje „cegiełki” dołożyły  zawodniczki, które zajęły do 8 miejsca w swoich konkurencjach.

Aleksandra Rusiłowicz – 4 m – 100 m,

Amelia Suchocka – 4 m – skok w dal,

Aleksandra Sokołowska – 4 m – rzut oszczepem,

Julia Krahel – 4 m – skok wzwyż,

Ada Stojak – 5 m – rzut dyskiem,

Aleksandra Jankowska – 6 m – 80 m pł,

Katarzyna Ksepko – 6 m – 200 m pł, 7 m – 80 m pł,

Aleksandra Deroń – 6 m – chód 3 km,

Gabriela Paszko – 6 m – 300 m,

Gabriela Budlewska – 6 m – rzut oszczepem,

Zuzanna Matusewicz – 7 m – chód 3 km,

Aleksandra Rusiłowicz – 7 m – skok wzwyż.

 

Zawody, które kończyły sezon startowy, to Gimnazjada Województwa Podlaskiego, w której Aleksandra Jankowska została Vice Mistrzynią w skoku wzwyż.

 

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego wyniku. Lekkoatletkom, które kończą naszą szkołę, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wielkie poświęcenie, życzymy wytrwałości w dalszych treningach i  wspaniałych wyników sportowych.

 

Wyniki:

http://www.pwszs.bialystok.pl/doc/centralna/gim_lekka_atletyka.pdf

http://www.pwszs.bialystok.pl/doc/komunikaty_g/2016-17gim_lekka_atletyka.pdf

PDFDrukujEmail

ZSI1 najlepszą lekkoatletyczną szkołą w mieście.

 


GALERIA !

 

Po sukcesie Gimnazjalistek PGI 17, które w Gimnazjadzie Białegostoku w lekkiej atletyce sprawiły niespodziankę zajmując w punktacji drużynowej II miejsce, w ich ślady poszli młodsi koledzy i młodsze koleżanki z SP 45.  W Igrzyskach Miasta Białegostoku w lekkiej atletyce chłopcy w punktacji drużynowej zajęli II miejsce, natomiast  dziewczęta  zostały Mistrzyniami Miasta.

 

Podopieczni p. Beaty Makarewicz i p. Grzegorz Ejsmonta zdobyli indywidualnie 16 medali!!!!

 

Złote medale:

Emilia Tyniewicka- 200m pł,

Martyna Osińska - skok wzwyż,

Symeon Tomecki- rzut dyskiem i rzut oszczepem,

sztafeta dziewcząt 4x 60m / Iga Dojlidko, Martyna Osińska, Wiktoria Gryko, Emilia Tyniewicka/

Srebro:

Oliwia Lewoniewska- rzut dyskiem,

Weronika Koniuch- rzut oszczepem i pchnięcie kulą,

Oskar Lisowski- rzut oszczepem,

Krzysztof Skorupski bieg na 600m.

Brąz:

Emilia Tyniewicka- 80 m pł,

Oliwia Lewoniewska- rzut oszczepem,

Weronika Dunaj- rzut dyskiem,

Szymon Zambrzycki- rzut dyskiem,

sztafeta chłopców 4x60m / Rafał Werder, Hubert Citko, Albert Szczesiul, Symeon Tomecki/

Do sukcesu drużynowego swoje „cegiełki” dołożyli  zawodnicy, którzy zajęli do 8 miejsca w swoich konkurencjach.

 

Dziewczęta:

Gabriela Raczkowska- 60m (6), Kinga Bychowska- 200m pł (8),  Monika Zagroba- 200m (6), Paulina Kopystecka- 200m (7), Petimat Abdulaeva- chód 3 km (7), Weronika Dunaj-rzut  oszczepem (4), Martyna Osińska- w dal (8)

 

Chłopcy:

Oskar Lisowski- 200 m pł (5),  Jakub Zdrojkowski- 200 m pł (7), Hubert Citko- 200m (5), Rafał Werder- 200m (8), Stojak Cezary- rzut dyskiem (6), Przemysław Danowski- pchnięcie kulą (4), Kamil Olkowski-- pchnięcie kulą (8), Jakub Ilczuk- rzut oszczepem (5), Albert Szczesiul-skok wzwyż (4), Krzysztof Józwowicz- skok wzwyż (7).

 

Pozostali reprezentanci naszej szkoły : Gabriela Brzozowska, Oliwia Dakowicz, Aleksandra Jóźwiak, Aleksandra Kuźma, Amelia Jaroszewicz,, Zuzanna Giro, Kamil Ostaszewki, Aleksander Adamczuk, Daniel Drużński, Krystian Gajewski.

 

Ostatnimi zawodami kończącymi szkolny sezon lekkoatletyczny były Igrzyska Województwa Podlaskiego. Dziewczęta ponownie wywalczyły miejsce na podium zajmując III miejsce w rywalizacji drużynowej. Chłopcy w tej klasyfikacji zajęli 5 miejsce.

 

Indywidualnie -  Symeon Tomecki został Mistrzem Województwa w rzucie dyskiem, Weronika Koniuch Wicemistrzynią w pchnięciu kulą a Emilia Tyniewicka brązową medalistką 200 m pł.

 

Pozostali reprezentanci SP 45 zajęli następujące miejsca: Oliwia Lewoniewska - rzut oszczepem i rzut dyskiem (8), Weronika Dunaj - rzut dyskiem (14), Weronika Koniuch - rzut oszczepem (5), Emilia Tyniewicka -  80 m pł (8),  sztafeta 4x60 m – (14),  Krzysztof Skorupski - 600m (5), Albert Szczesiul -  skok wzwyż (9), Symeon Tomecki – rzut oszczepem (4), Oskar Lisowski – rzut oszczepem (11), Szymon  Zambrzycki – rzut dyskiem (9), sztafeta chłopców 4x60m – (9).

 

GRATULACJE ZAWODNIKOM I ICH OPIEKUNOM !!!!!!!!!!!!!!!

 

Wyniki:

http://www.pwszs.bialystok.pl/doc/centralna/igrz_lekka_atletyka.pdf

http://www.pwszs.bialystok.pl/doc/sp_la_wyniki.pdf

PDFDrukujEmail

ZSI NR 1 W BIAŁYMSTOKU  NAJLEPSZĄ LEKKOATLETYCZNĄ SZKOŁĄ W MIEŚCIE


Więcej: Sukces Gimnazjalistek PGI 17 w lekkiej atletyce

 

Więcej: Sukces dziewcząt i chłopców SP 45 w lekkiej atletyce

PDFDrukujEmail

DZIECIĘCA LIGA KOSZYKÓWKI

Dziewcząt rocznika 2005

 

Pięć miesięcy trwała rywalizacja pięciu drużyn z województwa podlaskiego, w skład których wchodziło niemal osiemdziesiąt  zawodniczek.  w ramach rozgrywek Ligi Koszykówki Dziewcząt UK12 organizowanej przez Podlaski Związek Koszykówki.

 

GALERIA !

PDFDrukujEmail

III miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Koszykówce klas VI

 

 

GALERIA !

 

W dniu 30.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku, odbył się Finał Wojewódzki w  Koszykówce dziewcząt „ Energa Cup''. W turnieju uczestniczyły 4 najlepsze zespoły z województwa podlaskiego: SP 3 Zambrów, SP 5 Zambrów, SP 47 Białystok, SP 45 Białystok.

 

PDFDrukujEmail

Strzelectwo - Zawodnicy ma medal