PDFDrukujEmail


 

Adopcja 2014

Miło nam poinformować, iż od stycznia razem z uczniami klas I, II i III klas gimnazjum objęliśmy opieką dwoje dzieci z Afryki. Tym razem przyłączyliśmy się do Adopcji Serca prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Zambii. Siostry pracują w szpitalu misyjnym w Mpanshya i otaczają opieką medyczną ludność mieszkającą w promieniu 200 km od szpitala. Ludność jest tam bardzo biedna, w okolicy nie ma pracy, elektryczności, za to jest dużo sierot i jest bardzo duża umieralność na AIDS i inne choroby tj. gruźlica czy zapalenie płuc. Misja Sióstr Bromeleuszek pomaga tamtejszym mieszkańcom w zakresie edukacji, dożywia też dzieci oraz prowadzi szpital.

 

Nasi podopieczni to:

Joyce Chikwasha (ur. 01.09.1999)

Joyce mieszka w wiosce Malisau w domu krytym trawą. Ma tylko mamę, która nie pracuje, tata nie żyje. Jest jedynaczką. Potrzebuje wsparcia w pokryciu kosztów nauki oraz w zakupie jedzenia i ubrania. Joyce ma 14 lat i jest w 7 klasie.

 

 

Jeby Zulu (ur. 17.12.2010)

Jeby mieszka w wiosce Malisau w tradycyjnym domu. Nie ma rodzeństwa. Jego rodzice zajmuja się rolnictwem.  Potrzebuje wsparcia w pokryciu kosztów nauki oraz w zakupie ubrań. Jeby chodzi do przedszkola prowadzonego przez misję.

 

 

Dzięki naszej opiece te dzieci mają szanse na lepsze życie. Przyłączenie się do Adopcji jest równoznaczne z wpłacaniem 3zł miesięcznie. Ta niewielka dla nas kwota zapewnia im opłacenie kosztów nauki - mundurka, przyborów, czesnego. Uczestnictwo w programie ma pomóc rodzinie stanąć na nogi i odciążyć w kosztach, ale nie zwalnia ich z obowiązku uprawy pola, wykonywania drobnego rzemiosła czy innej formy zarobkowania w celu utrzymania rodziny.

 

Jeśli nie chcesz przyłączyć się do nas na stałe, zapraszamy do włączenia się do akcji tematycznych, które będą prowadzone w ciągu całego roku szkolnego :)

 

♥ Nasiona dla Afryki

♥ Mamy dla Mam

♥ Kura dla Szpitala

♥ Solar dla Chatek

 

Osoby chętne do przyłączenia się do naszej Adopcyjnej Rodziny lub włączenia się do którejś naszych akcji - serdecznie zapraszamy!!! :)

 

Szczegóły na stronie http://www.adopcjaserca.org/ i https://www.facebook.com/pages/Adopcja-Serca/490602917619596?fref=ts

 

Monika Podbielska

Anna Silkinis

My pomagamy:

Andrejczuk Iza

Borowski Alek

Bykowski Hubert

Dakowicz Iza

Dmochowska Aga

Dobiecka Kinga

Dołęga Dominika

Dunaj Dominika

Falkowska Ewa

Fedeńczuk Mateusz

Giedrewicz Wojtek

Jańczak Kasia

Jelska Weronika

Jurkiewicz Gabrysia

Kacprzak Piotrek

Kalinowska Paulina

Klimowicz Daniel

Kondrat Ola

Konopka Emilka

Korzątkowska Gabrysia

Kułakowska Ola

Kuźma Michał

Łakus Ola

 

Łozińska Martyna

Malisz Janek

Matejczuk Ulka

Mioduszewski Michał

Mucharska Emilka

Murawko Wojtek

Ogonowska Basia

Osikowicz Radek

Piekutin Ola

Plewa Ola

Przygodzki Marcin

Roszkowska Iga

Roszkowska Sandra

Rutkowski Karol

Rynkiewicz Ola

Sokół Wiktoria

Szkiłądź Jakub

Świercz Michał

Tadaj Zuzia

Walendziuk Julka

Waszkiewicz Ola

Wnorowska Ola

Wojtulewicz Robert

 

Zadykowicz Jakub

Zajkowska Ania

Zalewska Weronika

Przygodzki Marcin

Roszkowska Iga

Roszkowska Sandra

Rutkowski Karol

Rynkiewicz Ola

Sokół Wiktoria

Szkiłądź Jakub

Świercz Michał

Tadaj Zuzia

Walendziuk Julka

Waszkiewicz Ola

Wnorowska Ola

Wojtulewicz Robert

Zadykowicz Jakub

Zajkowska Ania

Zalewska Weronika


Kalendarz
sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Świętego Jana Pawła II - SP 45

ul. Łagodna 10

15-757 Białystok

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Licznik odwiedzin