PDFDrukujEmail

Sprawozdanie z obchodów tygodnia edukacji globalnej w SP Nr 45

z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku

ph. „Uczymy się razem dla świata”

GALERIA !


W dniach 18-26 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły obchodzili Tydzień Edukacji Globalnej. Z tej okazji wzięli udział w projekcie „Uczymy (się) razem dla świata” zorganizowanym przez FundacjęCivis Polonus, współfinansowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

 

 

Dzięki projektowi  uczniowie poznali założenia dotyczące edukacji globalnej,  dowiedzieli się, jakie są  problemy współczesnego świata w kontekście zagrożeń i bezpieczeństwa. Mieli również okazję do zdobycia umiejętności pozwalających twórczo zaangażować się w rozwiązywanie problemów, z jakimi borykają się społeczeństwa żyjące na Globalnym Południu. Młodzież mogła również stać się odpowiedzialna za decyzje podejmowane w momencie nabywania produktów w sklepach poznając ich pochodzenie i warunki, w których były wytwarzane.

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zrealizowano takie przedsięwzięcia jak:

  • wystawa plakatów związana z Edukacją Globalną
  • seria lekcji warsztatowych dotyczących tematyki Globalnego Południa i Globalnej Północy
  • rozpowszechnianie informacji na temat Sprawiedliwego Handlu
  • prezentacje poświęcone problemom krajów Globalnego Południa,
  • poznanie produktów oznaczonych symbolem Sprawiedliwego Handlu i akcja promująca żywność Fair Trade
  • wystawa prac wykonanych przez uczniów klas IV-VI dotyczących praw człowieka z okazji zbliżających się obchodów Dnia Praw Człowieka

Mamy nadzieję, że  wielu uczniów i nauczycieli poszerzyło swoją wiedzę na temat edukacji globalnej oraz rozważyło możliwość dokonania zmian w swoim życiu prowadzących do osobistego zaangażowania na rzecz walki z ubóstwem oraz włączenia się w proces budowania globalnego społeczeństwa opartego na zasadach solidarności, równości i współpracy.

Dzięki naszym działaniom szkoła uzyskała certyfikat Szkoły Uczącej Globalnie.

Organizatorzy:  Marzena Bykowska, Magdalena Żak, Elżbieta Simson

Kalendarz
luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Świętego Jana Pawła II - SP 45

ul. Łagodna 10

15-757 Białystok

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Licznik odwiedzin