PDFDrukujEmail

XXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

WIELKOPOLSKA 2018

GALERIA !


W dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku w Sypniewie k. Jastrowia rozegrano XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Szachach. W czterech grupach turniejowych (juniorzy młodsi i juniorki młodsze 11-12 lat oraz 13-14 lat) wystartowało 208 zawodników, w tym 18 reprezentantów województwa podlaskiego.
Najbliżej strefy medalowej znalazła się Monika Marcińczyk (KSz. Maraton Łomża), która z dorobkiem 6,5 punktu zajęła 4. miejsce w grupie do lat 14. Miejsce w pierwszej dziesiątce w grupie do lat 12 wywalczyła Anna Dalemura (MUKS Stoczek 45 Białystok). Była ósma z dorobkiem sześciu punków.


Pozostałe miejsca naszych reprezentantów:


11. Iwo Karolczuk (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) - 5,5 pkt.
13. Krystian Paszkowski (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 5,5 pkt.
16. Aleks Bancarewicz (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 5,5 pkt.
19. Maja Garbowska (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -“ 5,0 pkt.
21. Hubert Backiel (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) - 4,5 pkt.
25. Matylda Szczotka (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 4,5 pkt.
27. Maria Pałejko (do lat 12, KSz. Hańcza Suwałki) - 4,5 pkt.
31. Karol Krahel (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 4,0 pkt.
36. Zuzanna Arciszewska (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 4,0 pkt.
37. Paweł Czarniecki (do lat 14, KSz. Hańcza Suwałki) - 4,0 pkt.
38. Martyna Walendykiewicz (do lat 12, KSz. Hańcza Suwałki) -€“ 3,5 pkt.
39. Michał Szydło (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) - 3,5 pkt.
41. Gabriel Jarocki (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 3,5 pkt.
41. Malwina Szewczyk (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) - 3,5 pkt.
44. Edyta Wysocka (do lat 14, KSz. Hańcza Suwałki) - 3,0 pkt.
49. Krzysztof Ciszewski (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) -€“ 2,5 pkt.

 

Województwo podlaskie zdobyło 29 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży i zajęło 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.


W klasyfikacji klubowej MUKS Stoczek 45 Białystok uzyskał 21 punktów, co pozwoliło na wywalczenie 2. lokaty w klasyfikacji generalnej.

Dorobek punktowy pozostałych klubów: KSz. Maraton Łomża - 5, KSz. Hańcza Suwałki - 3.


Awans do przyszłorocznej OOM i MPJ wywalczyli: Monika Marcińczyk, Anna Dallemura i Iwo Karolczuk.


Podziękowania dla zawodników, szkoleniowców i rodziców oraz kierownika ekipy województwa podlaskiego Pana Sławomira Sobocińskiego.


Szczegółowe informacje i wyniki pod adresem
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5410246289784832/

 

Kalendarz
październik 2018
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Świętego Jana Pawła II - SP 45

ul. Łagodna 10

15-757 Białystok

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Licznik odwiedzin