PDFDrukujEmail

Sukces Gimnazjalistek PGI 17 w lekkiej atletyce.

Na przełomie maja i czerwca reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum przystąpiła do rywalizacji w lekkiej atletyce.

Pierwszymi zawodami była Liga Lekkoatletyczna, w której nasze zawodniczki zajęły wysokie 4 miejsce, pokazując, że mają potencjał i potrafią walczyć na równi ze szkołami sportowymi.

Następnie  walczyły w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku podczas której, nasze lekkoatletki odniosły wielki sukces zajmując II miejsce w punktacji drużynowej . Bezpośrednio po zawodach zostały sklasyfikowane na I miejscu, co było dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Po późniejszej weryfikacji  drobnego błędu w rachunkach, okazało się, że zajęłyśmy drugie miejsce, przegrywając jedynie 1,5 pkt do zwycięzców.

Podopieczne p. Beaty Makarewicz zdobyły:

Złoto – Aleksandra Jankowska – skok wzwyż

Srebro – Aleksandra Ostrowska – skok w dal,

sztafeta 4x100 m w składzie: Aleksandra Jankowska, Aleksandra Rusiłowicz, Aleksandra Sokołowska, Julia Krahel.

Brąz – Julia Krahel – rzut dyskiem,

Kaja Popławska – rzut oszczepem

Do sukcesu drużynowego swoje „cegiełki” dołożyły  zawodniczki, które zajęły do 8 miejsca w swoich konkurencjach.

Zuzanna Matusewicz – 7 m – chód 3 km,

Aleksandra Rusiłowicz – 7 m – skok wzwyż.

Zawody, które kończyły sezon startowy, to Gimnazjada Województwa Podlaskiego, w której Aleksandra Jankowska została Vice Mistrzynią w skoku wzwyż.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego wyniku. Lekkoatletkom, które kończą naszą szkołę, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wielkie poświęcenie, życzymy wytrwałości w dalszych treningach i  wspaniałych wyników sportowych.