PDFDrukujEmail

 

OLIWIA KIOŁBASA I LESZEK ZEGA

LAUREATAMI NAGRODY PREZYDENTA BIAŁEGOSTOKU

DLA SPORTOWCÓW


26 czerwca 2015 r. w Pałacyku Gościnnym przy ul. Kilińskiego Prezydent Miasta Białegostoku wręczył doroczne nagrody za wysokie wyniki sportowe uzyskane w 2014 roku.

 

GALERIA !

 

 

Kapituła składająca się z przedstawicieli samorządu oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych przedstawiła propozycję nagród 13 laureatom w kategoriach: Najlepszy Młody Sportowiec, Najlepszy Trener, Najlepszy Sportowiec, nagrody za całokształt działalności sportowej. Na doroczne nagrody Prezydent Miasta Białegostoku przeznaczył w sumie 70.000,00 zł.

W kategorii nagród dla najlepszego młodego sportowca laureatką została Oliwia Kiołbasa – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 – sekcja szachy.

 

Największe osiągnięcia sportowe w 2014 r.:

-       II miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 14 – RPA,

-       I miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w szachach szybkich do lat 14 – Wrocław,

-       I miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach błyskawicznych do lat 16 – Wrocław,

-       I miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski – Ekstraliga Juniorów w szachach,

-       IV miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach do lat 16,

-       V miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich do lat 16,

-       w 2014 roku powołana do Kadry Narodowej Juniorów.

 

Nagrodę w uznaniu całokształtu działalności sportowej otrzymał  Pan Leszek Zega – sekcja szachy.

Pan Leszek Zega w pracy tej wykorzystuje własne zainteresowania i umiejętności związane z grą w szachy. Od 22 lat prowadzi zajęcia szachowe dla uczniów swojej szkoły, jest autorem  programu, który wykorzystuje w pracy z dziećmi. Od 1994 roku prowadzi kronikę, która zawiera wyniki turniejów szachowych, osiągnięcia uczniów szkoły, fotografie z zawodów, wycinki z prasy lokalnej i periodyków; aktualnie obejmuje ona 74 tomy. Gromadzi też dyplomy i podziękowania. Zajęcia sportowe i zawody są udokumentowane w albumach fotograficznych. Zajęcia szachowe w Szkole Podstawowej Nr 45 w Białymstoku rozpoczęły się w 1992 roku. Wszystko to legło u podstaw zorganizowania w roku szkolnym 1995/1996 pierwszej edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Złożył się na nią cykl dziewięciu turniejów przeprowadzanych raz w miesiącu. W latach 1995-2014 rozegrano łącznie 300 turniejów, podzielonych na 19. edycji. W latach 1995-2014 wzięło udział łącznie 2117 zawodników, w tym 565 dziewcząt. Uczniowie reprezentowali 208 placówek oświatowych, w tym: 19 przedszkoli, 96 szkół podstawowych, 44 gimnazja i 49 szkół ponadgimnazjalnych. Pan Leszek Zega prowadzi też turnieje w innych placówkach oświatowo-kulturalnych na terenie miasta: Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 34, VIII Liceum Ogólnokształcące i Młodzieżowy Dom Kultury. Dba też o popularyzację szachów na terenie mniejszych miejscowości, pomagając w organizacji zawodów w Choroszczy, Sokółce, Supraślu, Wasilkowie i Zambrowie. Jest jednym z założycieli Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Stoczek” działającego przy Szkole Podstawowej Nr 45 w Białymstoku, zaś od ponad 18 lat kieruje pracami jego Zarządu. MUKS Stoczek 45 Białystok istnieje od 18 października 1995 r. W swoich szeregach klub skupia zarówno uczniów Szkoły Podstawowej Nr 45 i Publicznego Gimnazjum Nr 17 Integracyjnego, jak również uczniów z innych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Białegostoku. Od 28 kwietnia 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Zawodnicy startujący w barwach MUKS Stoczek 45 Białystok w ostatnich latach odnosili istotne sukcesy w miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym. MUKS Stoczek 45 Białystok od 1998 roku zdobywa punkty w dwóch dyscyplinach: szachy i taekwondo. Olbrzymi sukces 2014 r. odniosła w RPA – Durban, Oliwia Kiołbasa zdobywając srebrny medal MŚ w kategorii do lat 14. Na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Jakub Kosakowski zdobył brązowy medal. W Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów Grzegorz Nasuta (MUKS Stoczek 45) został srebrnym medalistą. W latach 1997-2014 reprezentanci MUKS Stoczek 45 Białystok zdobyli 79 medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach i taekwon-do. W 2014 roku na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach – Ekstraliga. MUKS Stoczek 45 Białystok zdobył złote medale w gronie 10 najlepszych drużyn w Polsce.


Link do strony Miasta Białegostoku z gali wręczenia nagród

Kalendarz
grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Świętego Jana Pawła II - SP 45

ul. Łagodna 10

15-757 Białystok

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Licznik odwiedzin