PDFDrukujEmail

FERIE ZIMOWE W KARPACZU – KARKONOSZE

(NARTY I SNOWBORD)

GALERIA !

 

Doskonalenie umiejętności narciarskich oraz nauka jady na nartach i snowbordzie na pięknym stoku w Karpaczu zostały zrealizowane. Sportowym działaniom towarzyszyły codzienne spacery urokliwymi szlakami i zwiedzanie okolicznych zimowych atrakcji.

 

Czas realizacji 26.01-3.02.2018r.

 

Tej zimy Obóz Narciarski SP nr 45  zawitał  w Karkonosze u podnóże Śnieżki.


KARPACZ WITA I LUDZI Z NIZIN ZAPRASZA

NIECH ŻADNA GÓRA NARCIARZA NIE ODSTRASZA.

 

II tydzień ferii zimowych grupa uczniów naszej szkoły spędziała bezpiecznie i radośnie w Karpaczu Górnym w Górach Karkonoskich.

Podczas doskonalenia umiejętności jazdy na nartach i snowbordzie korzystano z pięknego stoku pod Wangiem. Trasa zjazdowa wyposażona jest w profesjonalny wyciąg kanapowy i orczykowy oraz  oczywiście niesamowity widok na góry:Kopę i Śnieżkę. Zjazdom często towarzyszyła muzyka, a gdy zadał zmrok światła reflektorów dodawały atrakcyjności i magii.

 

 

NA FERIE ZIMOWE TRZEBA JECHAĆ W GÓRY

LATEM ZWIEDZAJMY MIASTA, MORZE I MAZURY.

 

Kilugodzinne zabawy na śniegu mijały bardzo szybko i rozbudzały apetyt na następne dni. Tu należą się podziękowania dla  niezawodnej odsługi naszych sprzętów do zjeżdżania, dzięki ich profesjonalości poczucie bezpieczeństwa pozwalało na całkowity relaks, wyrzut radosnej adrenaliny i spokojne delektowanie się zmaganiami ze stokiem, śniegiem i własnymi umiejętnościami narciarskimi.

To jest to wszystko, po co się jedzie w góry...

 

 

CHCESZ SPACEROWAĆ I WIDZIEĆ GÓSKIE SZCZYTY

PRZYJEDŹ DO KARPACZA-TU WSZĘDZIE WIDOK ZNAKOMITY.

 

Spacery i wędrówki szlakami turystycznymi to kolejny punkt programu obozu w Karpaczu. Wędrowano do Zapory Łomnickiej, do Punktu Anomalii Grawitacyjnej, do fantastycznej Świątyni Wang,  do Wodospadu na Łomnicy oraz do wyciągu na Kopę.

Górska miejscowość Karpacz, nie pozwala odpocząć nogom i spacer uliczkami tego miasta to niezła zaprawa, "górki prawdy" niejednemu przysporzają trudności. Jednak żaden uczestnik zgrupowania nie poddawał się i wszyscy uczestniczyli w marszach rekreacyjnych podziwiając stoki górskie odsłaniające się zza chmur.

 

ODPOCZYNEK I RELAKS BEZ SZKOŁY

KAŻDY UCZEŃ NA STOKU JEST WESOŁY.

 

Radosnym przeżyciem było zwiedzanie Muzeum Zabawek, które miało imponującą kolekcję różnorodnych drobiazgów do zabawy dla dzieci. Począwszy od tradycyjnych lalek w fanatycznych domkach z różnych zakątków świata i  odległych epok, a skończywszy na wszekiego rodzaju misiach (bohaterach filmów i książek) oraz wystawie klocków i zabawek dotyczących Gwiezdych Wojen.

Wspomnieć należy również piękne malarstwo akwarelowe i drobne spotkanie w izbie pamięci dotyczącej kolejnictwa oraz próby sił na kolejowej drezynie, która nie oparła się mocy "młodych ceprów" z nizin.

 

GDY NIE WIESZ CO ZE SOBĄ ZROBIĆ

PRZYJEŻDŻAJ W GÓRY, BY PO NICH POCHODZIĆ.

 

Wycieczka autokarowa do olicznej Huty Szkłą "Julia" zainteresowała zwłaszcza tych, którzy nigdy nie widzieli hutnika szkła przy pracy.

To dopiero jest magia... kryształy powstałe na oczach zwiedzających, wygrawerowane, oszlifowane i wyczyszczone zachwycały nawiększych sceptyków.

Młodzież nie mogła wyjść z podziwu ile naczyń użytkowych i ozdobnych jest tworzone przez pracowników tej huty od tylu setek lat.

 

 

GÓRALE MÓWIĄ, ŻE GDY PIĘKNA POGODA

NIE SIEDŹ W DOMU, RUSZ W GÓRY – ŻYCIA SZKODA.

 

 

Nielada atrakcją była Światynia Wang, którą przywieziono w Karkonosze aż ze Skandynawii. Piękie położona na stoku Karpacza Górnego, w połowie drogi na Śnieżkę, w otoczeniu drzew i tajemniczych grobowców nieustannie zachwyca turystów młodszych i starszych.

 

Nie można również zapomnieć o bazie noclegowej naszej grupy.

Spokój, cisza, dostępność wszystkiego, atmosfera jak w domu. No i oczywiście sfera wyżywienia na szóstkę: obiadki jak u mamy, śniadanka ze szwedzkim stołem, a raczej stołami i smakołykami i niezapomniane kolacyjki z naleśnikami, pizzą, zapiekankami i smakowitymi pyszkami w sosie jagodowym – po prostu poezja...

 

KIEDY ZIMA PRZYJDZIE ZNOWU

ZŁAPIE ŚNIEG I CHWYCI MRÓZ

WYCZYŚĆ NARTY, CZAPKĘ WŁÓŻ

I NA OBÓZ Z NAMI RUSZ !

 

 

Danuta Stojak i Elżbieta Kuźma

SP nr 45 Białystok, luty 2018r.

Kalendarz
grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Świętego Jana Pawła II - SP 45

ul. Łagodna 10

15-757 Białystok

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Licznik odwiedzin