PDFDrukujEmail

PRZY WIGILIJNYM STOLE

 

Dnia 14 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Integracyjnego Konkursu Muzycznego „Przy wigilijnym stole”. Tego dnia tradycyjnie od 9 lat spotykamy się, aby wypełnić okres bożonarodzeniowy ciepłem naszych serc. Wspólne rozmowy, słodki poczęstunek, występy dziecięcych zespołów wypełniły ten grudniowy poranek.


GALERIA !

 

Święta Bożego Narodzenia to czas na dobre słowo, dotyk dłoni, wspólną myśl. Podczas tego ekumenicznego spotkania słuchając różnorodnych kolęd i pastorałek w języku polskim i białoruskim mogliśmy poczuć magię świąt, otulić się zimowym puchem, jak ciepłym kocykiem przy kominku, poczuć bieluteńkie gwiazdeczki skrzypiące pod naszymi butami na wieczornym spacerze. Ciepło, dobroć, radość malowała się na każdej twarzy małych i trochę większych uczestników.


Konkurs, w którym wszyscy dzięki licznym sponsorom(Dyrekcja SP 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Solidarność Oświatowa w Białymstoku)mogą zostać nagrodzeni jest dobrym zwyczajem naszych corocznych spotkań. Kultywowanie tradycji Świat Bożego Narodzenia, kształtowanie tożsamości narodowej w aspekcie tożsamości regionalnej, rozwijanie postaw otwartości i poszanowania innych kultur to cel naszego integracyjnego corocznego spotkania.


W spotkaniu gościnnie  wystąpili  ze świątecznym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Stupkiewicz podopieczni Przedszkola Samorządowego Nr 65 w Białymstoku.


Pamiętajmy, że kluczem do ludzkich serc nie jest nigdy nasza mądrość, lecz miłość.

 

Organizatorzy: Wiesława Smalkowska, Halina Cylwik, Danuta-Ewa Wilman

ksiądz Piotr Borowik, Ewa Stupkiewicz

Kalendarz
grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Dane do faktur

NABYWCA:

MIASTO BIAŁYSTOK

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

NIP: 966 211 72 20

 

ODBIORCA:

Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Świętego Jana Pawła II - SP 45

ul. Łagodna 10

15-757 Białystok

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Licznik odwiedzin